בדיקת ינשוף

ינשוף – אחת ה"קללות" המוכרות היטב לבליינים, הינו מכשיר המודד את רמת האלכוהול בנשיפה של הנהג. כיום בתי המשפט לתעבורה מייחסים למכשיר הינשוף מהימנותו אשר אינה מוטלת בספק. מתכננים לילה של בילויים? חשוב שתקראו  על מנת שתדעו לנהוג נכון – גם ברכב, וגם בזמן שאתם מתבקשים לעבור בדיקת ינשוף.

ראשית חוכמה – לא שותים ונוהגים!

בזמן שעורך דין תעבורה מקצועי יכול לסייע להתמודדות עם בדיקת ינשוף שתוצאותיה מצביעות על רמת אלכוהול גבוהה – אף אחד לא יוכל לסייע לנהג שקיבל החלטה שגויה ובחר לנהוג בשכרות. האלכוהול משבש את שיקול הדעת ואנחנו ממליצים בחום להישמע לפרסום, ולדבוק במשפט – "אם שותים לא נוהגים!"

נהיגה בשכרות

מהי בדיקת ינשוף?

בדיקת הינשוף מזהה את אחוז האלכוהול המצוי בנשיפה של הנבדק, ועל פי ערך זה את רמת האלכוהול בדמו. במקרים בהם לשוטר יש סיבה לחשוד כי לנהג אחוזי אלכוהול גבוהים בדם, כמו גם במקרים בהם הנהג היה מעורב בתאונת דרכים, השוטר רשאי לדרוש קיום בדיקת ינשוף. עוד חשוב לציין כי שוטרים רשאים לעכב נהג למשך עד שלוש שעות אם אין להם מכשיר ינשוף בניידת, כך שתהה שהות להביא מכשיר כזה אליהם.

במהלך בדיקה במכשיר ינשוף מתבקש הנהג לנשוף אל תוך צינור. תוצאות הבדיקה מופיעות באופן מיידי על גבי צג המכשיר. אם תוצאות הבדיקה גבוהות מ – 290 מיקרוגרמים לליטר אחד של אוויר נשוף הנהג נחשב שתוי. משמעות תוצאה שכזו בבדיקה במכשיר ינשוף עלולה להיות – פסילת רישיון מיידית ל 30 ימים, ושלילת רישיון למשך שנתיים ואף יותר לאחר הבאת המקרה בפני שופט.

מתי הבדיקה מהימנה, וכמה בעצם מותר לשתות?

המשתנים הקובעים את מהימנות הבדיקה הם רבים. לדוגמה, אם הנהג הנבדק שתה אלכוהול או עישן סיגריה במהלך חמש עשרה הדקות שקדמו לבדיקה היא לא תהיה קבילה בבית המשפט. כך גם במקרה של בדיקה שבוצעה לנהג שהקיא במהלך חמש עשרה הדקות שקדמו לבדיקה.

עוד מקובלת הסברה הנוגעת למכשיר הינשוף כי הסיכוי לתוצאות המורות כי אתם שתויים כאשר זה אינו המצב הוא גבוה אם הנבדק שלפניכם נמצא שתוי, זאת בשל עיוות תוצאות הבדיקה, עיוות הנובע מבעיה באתחול בין שתי בדיקות סמוכות במכשיר.

לא מסרבים לבדיקת ינשוף!

חשוב לדעת כי על פי החוק מי שמסרבים לבדיקת ינשוף (גם מי שסובלים מאסתמה או  מבעיה בתפקודי הלב) יחשבו אוטומטית כמי שנבדקו ונמצאו בעלי אחוזים גבוהים של אלכוהול בדמם.
לכן – אם התבקשתם לבצע בדיקת ינשוף, כדאי שתבצעו אותה. אין טעם להיכנס לויכוח עם השוטר, ואין סיבה לסרב לביצוע הבדיקה. עורך דין תעבורה הבקיא בכל הנוגע לבדיקות במכשיר הינשוף יוכל לבוא לעזרכם במקרה של בדיקה לא מהימנה, גם אם תבצעו את בדיקת הינשוף ותימצאו שתויים בשגגה.

בדיקת ינשוף

מה עושים? מתקשרים מייד לעורך דין תעבורה

במקרים בהם תוצאות בדיקת ינשוף מצביעות על כך שמדובר בנהג שתוי בעוד זה אינו המצב בפועל, אנחנו ממליצים לגשת באופן מיידי לבית חולים ולבצע בדיקת דם לגילוי כמות אלכוהול בדם.
קיום בדיקה כזו שבוצעה מייד לאחר בדיקת הינשוף תהווה הוכחה שתאפשר לבית המשפט להתעלם מתוצאות בדיקת הינשוף.

לחצו כאן לקריאה נוספת על הינשוף החדש

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

מאמרים נוספים:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן