השבת רישיון לאחר פסילה מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מי קובע אם אתם כשירים לנהיגה?

במקרה שמתעורר חשש שאינכם כשירים לנהיגה, אתם עשויים לקבל זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו יחידה בתוך משרד הבריאות. אנשי המכון מבצעים בדיקות רפואיות לנהגים בהתאם לבקשת משרד הרישוי, לרוב בהסתמך על הרשעות קודמות של הנהג.

האם המכון רשאי לפסול את רשיון הנהיגה?

למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יש את הסמכות להמליץ על פסילת רשיון הנהיגה שלכם באופן זמני או קבוע על סמך תוצאות הבדיקות. רשות הרישוי נוטה בדרך כלל לקבל את המלצת המכון. על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם, חשוב להגיע לבדיקות בלווי עורך דין לדיני תעבורה.

איזה בדיקות מתקיימות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

במכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתקיימת סדרת בדיקות פיזיולוגיות: בדיקת ראייה, יכולת שליטה פיסית, חשד לאפילפסיה ושיתוקים ועוד. כמו כן, עורך המכון בדיקות פסיכולוגיות ומבחני אישיות שנועדו להעריך את מידת התאמתו של הנהג לסוג הרישיון המבוקש. בדיקות אלו מתקיימות בעיקר במקרים בהם לנהג יש גיליון הרשעות קודם, תעבורתי או פלילי.
במידה והבדיקות שהתקיימו במכון לא הספיקו, רשאי צוות המכון לבקש מהנהג להמציא מסמכים רפואיים רלוונטיים נוספים ולהפנות אותו לבדיקות נוספות ומקיפות יותר.

האם ניתן לערער על המלצת המכון?

ניתן לערער, תוך חודש מקבלת ההחלטה של רשות הרישוי, בפני ועדת ערר מטעם משרד הבריאות. מומלץ מאוד לבצע בדיקות רפואיות מטעמכם על מנת לאשר את הטענה כי הינכם כשירים לנהוג.
אם ועדת הערר מאשרת את החלטת רשות הרישוי, ניתן להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי אשר בוחן את המקרה מבחינה משפטית.
בכל מקרה שברצונכם לערער רצוי להעזר בעורך דין לדיני תעבורה.

עו"ד גולדברג מכיר היטב את הבדיקות שנעשות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ואת הליכי הערעור השונים, וילווה אתכם בתהליך מתחילתו או בכל אחד משלבי הערעור.

עו"ד אוריאל גולדברג עוסק בתחום דיני התעבורה בישראל משנת 2012.

המשרד רשם לזכותו הצלחות רבות בעבירות מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, נהיגה בשלילה ועוד.

צוות המשרד מעניק שירות אישי ודיסקרטי, בדגש על איכות הייצוג ושומר על רענון תדיר של נהלי המשטרה, החקיקה והפסיקה העדכנית בתחום.

עורך דין תעבורה אוריאל גולדברג
עו"ד אוריאל גולדברג

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

מצלמת מהירות

מצלמת מהירות המצלמות הידועות לשמצה מכניסה לקופת המדינה מאות מיליוני שקלים כל שנה. המצלמות נועדו לאכיפה אוטומטית ללא צורך בנוכחות שוטר תנועה במקום. המצלמה מיועדת

המשיכו לקרוא »

מאמרים נוספים:

שלילת רישיון

שלילת רישיון נהיגה זה עונש חמור עבור מי שתלוי ברכב לעבודה או כדי להגיע אליה. לעיתים שלילה מחוייבת כדי למנוע נהיגה ממי שמסכן משתמשים בדרך

המשיכו לקרוא »
דילוג לתוכן