השבת רישיון לאחר פסילה מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מי קובע אם אתם כשירים לנהיגה?

במקרה שמתעורר חשש שאינכם כשירים לנהיגה, אתם עשויים לקבל זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו יחידה בתוך משרד הבריאות. אנשי המכון מבצעים בדיקות רפואיות לנהגים בהתאם לבקשת משרד הרישוי, לרוב בהסתמך על הרשעות קודמות של הנהג.

האם המכון רשאי לפסול את רשיון הנהיגה?

למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יש את הסמכות להמליץ על פסילת רשיון הנהיגה שלכם באופן זמני או קבוע על סמך תוצאות הבדיקות. רשות הרישוי נוטה בדרך כלל לקבל את המלצת המכון. על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם, חשוב להגיע לבדיקות בלווי עורך דין לדיני תעבורה.

איזה בדיקות מתקיימות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

במכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתקיימת סדרת בדיקות פיזיולוגיות: בדיקת ראייה, יכולת שליטה פיסית, חשד לאפילפסיה ושיתוקים ועוד. כמו כן, עורך המכון בדיקות פסיכולוגיות ומבחני אישיות שנועדו להעריך את מידת התאמתו של הנהג לסוג הרישיון המבוקש. בדיקות אלו מתקיימות בעיקר במקרים בהם לנהג יש גיליון הרשעות קודם, תעבורתי או פלילי.
במידה והבדיקות שהתקיימו במכון לא הספיקו, רשאי צוות המכון לבקש מהנהג להמציא מסמכים רפואיים רלוונטיים נוספים ולהפנות אותו לבדיקות נוספות ומקיפות יותר.

האם ניתן לערער על המלצת המכון?

ניתן לערער, תוך חודש מקבלת ההחלטה של רשות הרישוי, בפני ועדת ערר מטעם משרד הבריאות. מומלץ מאוד לבצע בדיקות רפואיות מטעמכם על מנת לאשר את הטענה כי הינכם כשירים לנהוג.
אם ועדת הערר מאשרת את החלטת רשות הרישוי, ניתן להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי אשר בוחן את המקרה מבחינה משפטית.
בכל מקרה שברצונכם לערער רצוי להעזר בעורך דין לדיני תעבורה.

עו"ד גולדברג מכיר היטב את הבדיקות שנעשות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ואת הליכי הערעור השונים, וילווה אתכם בתהליך מתחילתו או בכל אחד משלבי הערעור.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

חוקי נהג חדש

נהג חדש הוא ההגדרה לנהג בשנתיים הראשונות מרגע קבלת רשיון הנהיגה. החוק קובע כי נהג חדש צעיר הוא נהג שהוציא רישיון נהיגה וגילו מתחת ל-24

המשיכו לקרוא »

מאמרים נוספים:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן