סוגים שונים של מעורבות בתאונת דרכים - אוריאל גולדברג עורך דין תעבורה
מעורבות בתאונת דרכים

 משרד עורך דין תעבורה – אוריאל גולדברג 

 

לשיחת יעוץ ללא עלות

מעורבות בתאונת דרכים

מעורבות בתאונת דרכים

 

כתב אישום על מעורבות בתאונת דרכים, מושפע ישירות מחומרת הפגיעה או הנפגע. ככל שחומרת הפגיעה תהיה קשה יותר, כך צפוי הנהג הפוגע לעונשים חמורים יותר ובהתחשב בנסיבות התאונה, רמת האשמות, העבר התעבורתי של אותו נהג פוגע ועוד.

כתבי האישום הניתנים לנהג פוגע על פי דרגת האישום

אם הנהג פגע קלות ופגיעה זו, לא גרמה נזק ממשי, אך בנוסף, נגרמה מעבירה המצויה בתוספת מעבירה המצויה כמו: נהיגה ברשלנות, נהיגה בקלות ראש כמו התעסקות עם הטלפון הנייד, אי ציות לתמרור עצור, אי ציות למתן זכות קדימה ועוד. במצבים מסוג זה, החוק, יחייב את בית המשפט, לפסול את רישיון הנהיגה של הנהג הפוגע למינימום של שלושה חודשים.
פגיעה שגרמה לחבלה, כמו נזקי גוף משמעותיים, בית המשפט יורה על פסילת רישיון הנהיגה של הנהג הפוגע לשלושה חודשים וזאת, בלי שום קשר לכבירה בה הורשע.
פגיעה בתאונת דרכים, שגרמה לפגיעה קשה, עלולה לגרור פסילה של שנים רבות ובמקרים מסוימים אף מאסר בפועל. מי שפגע קשות באדם עקב תאונת דרכים, או גרם למותו הסכנה היא ממשית של מאסר בפועל למשך שנים רבות ואף, לפסילת רישיון הנהיגה לצמיתות.

לא כל מעורבות בתאונת דרכים תביא למאסר בפועל

עקב הריבוי החמור בתאונות הדרכים בארץ, בתי המשפט, נוקטים יד קשה למי שהיה אחראי או גרם לתאונת דרכים במיוחד אם מדובר על נהיגה ברשלנות. האישום יהיה גבוה יותר ככל שהפגיעה בגוף, תהי קשה יותר. יש לציין, כי לא כל מעורבות בתאונת דרכים, עשויה להוביל למאסר בפועל או לעבודות שירות. העונש יהיה תלוי בגורמים כמו, עברו התעבורתי של הנהג הפוגע וכאמור ,רמת הפגיעה.
לבית המשפט, יש שיקול דעת רחב ויש ברשותו הרבה סנקציות שיכולות להיות מוטלות על נאשם במעורבות תאונת דרכים, אם בפסילת הרישיון בפועל, פסילה על תנאי, הטלת קנס כספי, פיצויים לנפגע ועד למאסר בפועל. חשוב לדעת, כי לקצין המשטרה סמכות מוקנית בחוק, לפסול את רישיונו של הנהג הפוגע, לשל 60 יום וזאת, בכפוף להליך השימוע, בו תינתן אפשרות נוספת לנהג, לנסות לשכנע את קצין המשטרה לשנות את החלטתו.

מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים- הליך פלילי המלווה בעונשים חמורים

לתאונת דרכים שיש בה עבירה חמורה נוספת כמו, נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים, התביעה נוקטת בהליך נוסף בו היא מבקשת לפסול את הנהג הפוגע מלנהוג, עד סיום ההליכים המתנהל במשפטו.

תאונה שקרתה כאשר הנהג הפוגע עשה שימוש בטלפון הנייד

הנסיבות בגרימת התאונה הן שונות ומחמירות כמו למשל אם הנהג הפוגע, דיבר בטלפון הנייד שברשותו ודעתו הוסחה בעת גרימת התאונה. על פי תקנה 28 לתקנות התעבורה, יש איסור לבצע שימוש בטלפון הנייד כל עוד הרכב נמצא בתנועה. אם נתפסת נוהג כאשר אתה מדבר בטלפון הנייד, הקנס הוא 1,000ש”ח והורדת 4 נקודות אך אם מדובר על הסחה בנהיגה בגלל דיבור בנייד שגרמה לתאונה העונשים כבר יהיו חמורים בהרבה יותר.
אם היית מעורב בתאונת דרכים בה אתה נחשב כנהג הפוגע, כדאי ליצור קשר מיד עם עורך דין אוריאל גולדברג. עו”ד אוריאל גולדברג, מומחה בדייני תעבורה. בעזרת הידע המקיף בתחום זה וניסיונו הרב ,ישנם נהגים שהוקל עונשם ואף זוכו מאשמות כאלה או אחרות בגין תאונות דרכים בה הם היו מעורבים.