מצלמות מהירות

מצלמות מהירות נועדו לצרכי אכיפה אוטומטית ללא צורך בנוכחות שוטר תנועה במקום. המצלמות מיועדות ללכידת עבריינים ופורעי חוק העוברים על המהירות המותרת בכביש, וללכידת עברייני תנועה החוצים צומת באור אדום. יש מגוון סוגים של מצלמות מהירות. בשנת 2012 משטרת ישראל החלו בפריסה רחבה של מצלמות דיגיטליות חדשות המודדות מהירות בדיוק גבוה ולמטרת לכידת עבריינים הנכנסים לצומת באור אדום. בשנת 2015 המשטרה החלה להתקין מצלמות דיגיטליות חדשות בעיקר בכבישים מהירים ובצמתים מרכזיים ובעייתיים בתוך הערים.

מצלמות מהירות

מצלמות מהירות עתירות טכנולוגיה

במשטרת ישראל טוענים כי מהירות גבוהה ונסיעה פרועה מעל המהירות המותרת הם הגורמים העיקריים לתאונות דרכים קשות, לכן הוחלט במשטרה להשקיע ברכישת מצלמות מהירות חדשות ועתירות טכנולוגיה על מנת למנוע עבירות תנועה. בין השאר, המשטרה רכשה מצלמות מסוג גאטסו (Gatso). המצלמות הדיגיטליות יובאו מחברה הולנדית המתמחה בייצור ופיתוח מצלמות ומכמונות מהירות.

מצלמות מהירות חדשות מותקנות על גבי עמודים בגובה 4 מ' מעל פני הכביש, הן איכותיות ומציעות צילום ברור בכל תנאי מזג האוויר ובכל תנאי התאורה, ביום ובלילה. מצלמות דיגיטליות מסוג גאטסו לרוב אינן ניתנות לגילוי באמצעות רדאר המותקן ברכב, עם זאת המשתמשים באפליקציות ניווט כמו וויז נוהגים לדווח על מיקום המצלמות כך שנהגים יקבלו התראה בזמן על מיקום המצלמה כדי להוריד מהירות ולא להיתפס.

כדאי לדעת כי מצלמות מהירות מסוג גאטסו פועלות באמצעות חיישנים המוטמנים בצדי הדרך. החיישנים פועלים בעת מעבר הרכב, שכן המצלמה המשוכללת מסוגלת ללכוד עד שתי עבירות מהירות בשנייה אחת. מצלמת המהירות פועלת על טריגר המבוסס על שתי לולאות המוטמנות בכביש בקוטר של כ-2.5 מ', ובמרחק של מטר אחד מכל נתיב תנועה. כאשר הרכב עובר בין הלולאות המנגנון הטכנולוגי הנמצא במצלמה מחשב את מהירות הנסיעה ובמידה והמהירות גבוהה מעל המהירות המותרת כפי שנקבע במערכת, יועבר דיווח למוקד הבקרה והפיקוח של המשטרה בטכנולוגיה סלולרית, וללא מגע אדם. הדיווח למוקד הבקרה כולל תמונה עם צילום של לוחית הרישוי של הרכב. ראוי לציין כי נהגים רבים חושבים כי מעבר בין נתיבים בעת ביצוע העבירה מונע ממנה לשלוח דיווח למוקד ולקבל קנס, אך המצלמה מסוגלת לחשב את מהירות הנסיעה גם בעת מעבר בין נתיבים, וכמובן יש תיעוד ויזואלי של הרכב המבצע את העבירה.

כדאי לדעת כי מצלמות מהירות חדשות מצלמות תמונה דיגיטלית באיכות 11 מגה פיקסל, הן אינן מצוידות בפלאש כפי שהיה נהוג במצלמות מהדור הקודם, לכן חשוב להקפיד על נסיעה במהירות המותרת ולא להסתכן בדו"ח, בקנס גבוה ובנקודות. בדור הקודם של המצלמות נדרשו השוטרים להגיע פיזית למצלמה המותקנת בצדי הדרך כדי לשלוף את סרט הצילום. כאמור, בדור החדש של מצלמות דיגיטליות הדיווח מועבר באופן ישיר ואוטומטי למוקד הבקרה של המשטרה.

מצלמות רמזור

מצלמות רמזור

משטרת ישראל החלה להתקין מצלמות מהירות ללכידת עברייני תנועה הנכנסים לצומת מרומזר באור אדום. גם מצלמות רמזור מיוצרות על ידי החברה ההולנדית שנבחרה בשנת 2015, אלו הן מצלמות משוכללות ואיכותיות. המצלמה מתעדת כניסת רכב באור אדום באמצעות סרטון דיגיטלי באיכות גבוהה. הסרטון נשלח באופן אוטומטי למוקד של המשטרה ומשם נשלח דו"ח לנהג על פי לוחית הרישוי של הרכב.

חשוב לציין כי מצלמות רמזור נועדו ללכוד גם עברייני תנועה הנכנסים לצומת באור אדום וגם נהגים החוצים את הצומת במהירות מופרזת ומעל המותר. נהגים רבים מנסים "לתפוס את הירוק", כלומר לחצות את הצומת רגע לפני שהרמזור מתחלף לאדום ועדיין בירוק מהבהב או בכתום, לכן הם סוחטים את דוושת הגז, אך המצלמה לוכדת אותם גם אם עברו את המהירות המותרת בדרך ב-10 קמ"ש.

מצלמות מהירות הן אמצעי פיקוח חשוב. אמנם ניתן לקבל התרעה על מיקומן בוויז, אך רבים נוהגים לבלום בפתאומיות עם הישמע ההתראה, ובכך הם מסכנים נהגים אחרים, ויש להימנע מכך.

ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה. עו”ד אוריאל גולדברג מסייע ללקוחותיו בכל הנוגע לעבירות תנועה.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

ביטול פסק דין

קיבלתם הודעה על פסק דין שנפסק נגדכם? תמיד אפשר לערער! כדאי לדעת: אם קיבלתם זימון לבית משפט על עבירת תנועה כדאי להעזר בעורך דין כבר

המשיכו לקרוא »

מאמרים נוספים:

נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיון היא ללא ספק אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר שגוררת ענישה חמורה מאוד. גם אם אתם נוהגים עם רישיון נהיגה שהוא אינו בתוקף

המשיכו לקרוא »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן