נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיון

 משרד עורך דין  אוריאל גולדברג  מומחים לדיני תעבורה

 

לשיחת יעוץ ללא עלות

 

לחצו כאן לשיחת יעוץ ללא עלות

 

נהיגה ללא רישיון היא ללא ספק אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר שגוררת ענישה חמורה מאוד. גם אם אתם נוהגים עם רישיון נהיגה שהוא אינו בתוקף העבירה היא עדיין חמורה. יש לציין, כי עבירה זו כרוכה גם ברישום פלילי.

 

העונשים הקבועים בחוק לנהיגה ללא רישיון:

 

1 – רישיון נהיגה שפג תוקפו עד 6 חודשים – קנס או ברירת משפט

 

2 – רישיון נהיגה שפג תוקפו מעל לחצי שנה- זימון לדיון בבית המשפט

 

3 – רישיון נהיגה שפג תוקפו למעלה משנה, רשות הרישוי עלולה לדרוש מאותו הנהג לעבור שוב תיאוריה ומבחן מעשי.

 

4 – רישיון נהיגה שפג תוקפו מעל לשנתיים, הנהג יהיה חייב לעבור בהצלחה את התיאוריה והמבחן המעשי כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה.

 

5 – נהיגה ללא רישיון מורשה לסוג הרכב בכל רישיון נהיגה מסומן בסוג כלי הרכב- עבירה חמורה דינה יהיה – קנסות על מגוון סכומים, פסילת רישיון הנהיגה בתוקף, ומאסר במידה והיו עבירות תעבורה קודמות.

במידה ורישיון הנהיגה שלא מחודש היה בגין תקלה טכנית\כלכלית יש לחדשו לפני הדין בבית המשפט ואז, יזכה הנהג לענישה מופחתת.

 

בחורה שנוהגת ללא רישיון נהיגה

 

נהג קטין שנהג ללא רישיון

 

ישנן הרבה עבירות תעבורה המיוחסות לקטינים שנוהגים ללא רישיון, כלומר אלה שלעולם לא הוציאו רישיון נהיגה. המעשה, נחשב למעשה פלילי לכל דבר ועניין והקטין יישפט בבית דין פלילי לנוער. דבר זה, יכול להכתים את עתידו של הקטין. במקרים אלה, יש לפנות לעורך דין פלילי לנוער ולא אל עורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

 

אם אתם חסרי אונים, אל תרימו ידיים, כי יש עדיין מה לעשות בנדון. ייצוג משפטי מקצועי, יוכל להפחית ואפילו לבטל את הענישה. עורך הדין אוריאל גולדברג, מלווה ומייצג משפטית נהגים שנתפסו ללא רישיון נהיגה בתוקף או בכלל כאלה שלא היה להם רישיון נהיגה מעולם.

 

עו”ד אוריאל גולדברג, יוכל להכין אתכם לקראת החקירה במשטרה ולקראת הדיון בבית המשפט מטרתו של עוה”ד אוריאל גולדברג, היא להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור הנאשם שיכולה לכלול הפחתה בעונש ,עד לביטול האישום וזיכוי הנאשם גם מהרישום הפלילי , דבר שיכול לגרום לו לבעיות בתעסוקה.

 

בעוד אי חידוש רישיון למשך חודש או חודשיים עשוי לגרור קנס, או לחלופין, לגרום לנהג להגיע לבית המשפט, נהיגה ללא רישיון למשך תקופה של מעל שנה עלול להחזירכם לספסל הלימודים ולעבור מחדש את מבחן התיאוריה ואת הטסט המעשי – ממש כפי שעשיתם לפני שקיבלתם את הרישיון המקורי.

 

גם אם נתפסתם נוהגים ללא רישיון, ייצוג מקצועי על ידי עו”ד המתמחה בתחום יכול להפחית את העונש הנקבע לכם על ידי בית המשפט, ולעתים לאפשר לכם לעבור את התהליך המייגע ללא רישום פלילי. לרישום פלילי יש השלכות על עתידכם המקצועי, ואפילו על אספקטים שונים בעתידכם האישי (למשל, על מערכות יחסים עתידיות עם בן או בת זוג שתצטרכו להסביר להם את מהותו של הרישום הפלילי). מדובר בסיטואציה לא נעימה בעליל, ולכן, אם נתפסתם ללא רישיון – מומלץ להתקשר בהקדם לעו”ד.

 

נהיגה ללא רישיון - ילד נוהג

 

ומה אם נתתם לאדם ללא רישיון לנהוג ברכב?

 

חבר או קרוב משפחה מבקשים את הרכב, רק לכמה שעות. אך מה קורה אם רישיונם אינו בתוקף? רבים אינם מודעים לכך, אך כאשר אתם נותנים לאדם ללא רישיון לנהוג ברכב, אתם שותפים לעבירה תעבורתית. נכון, לא נעים לבקש לראות את רישיון הנהיגה, במיוחד כאשר מדובר באדם קרוב. עם זאת, נהיגה ללא רישיון עשויה לסכן אתכם, את הנהג ואפילו את הרכב שלכם – כאשר במקרה של תאונה הרכב לא יהיה מבוטח אם הנהג שהפעיל אותו נהג ללא רישיון.

 

אם בכל זאת מצאתם את עצמכם בסיטואציה כזו, ונהג נתפס ברכב בבעלותכם ללא רישיון, עו”ד מקצועי המתמחה בדיני התעבורה יוכל לייצג אתכם ואת הנהג, ולמצוא דרך להפחית את העונש המוטל עליכם באמצעות הצגת העובדות הנוגעות לסיטואציה בצורה הטובה ביותר לייצוג האינטרסים שלכם בבית המשפט.

 מה לגבי נהיגה בלי ביטוח

נהיגה ללא ביטוח היא עבירה חמורה שיכולה לגרום לכם לנזק כספי גדול מאוד, לקריא נוספת על נהיגה ללא ביטוח לחצו כאן.

לשיחת ייעוץ התקשר
phone
לשיחת ייעוץ התקשר