סעיף 62 לפקודת התעבורה

בסעיף 62 לפקודת התעבורה מנויות עבירות תעבורה שמי שמבצען דינו שנתיים מאסר בפועל או קנס שבית המשפט מוסמך לפסוק במקום עונש המאסר, כל זאת על פי סעיף המסדיר הטלת קנס שכזה מחוק העונשין.

ברור אם כן שמדובר בעבירות הנחשבות חמורות כך שהמואשם במי מהן טוב יעשה אם יפנה ללא דיחוי אל עורך דין לתעבורה כדי להבטיח התמודדות מיטבית עם ההליך המשפטי שנפתח כנגדו.

חשוב לציין כי הסעיף מסמיך ידיו של בית המשפט לתעבורה להטיל עונשים כפי שתוארו לעיל (כאמור, עד לעונש מקסימאלי של שנתיים מאסר בפועל) אולם טווח הענישה האפשרי בפועל הוא גדול. עורך דין תעבורה ידע להשיג את העונש המזערי ביותר שניתן לצפות לו בהתאם לנסיבות המקרה.

העבירות המפורטות בסעיף

למעשה לסעיף 62 אחד עשר סעיפי משנה כאשר בכל אחד מהם מתוארת עבירה שונה שהעונש שמוסמך בית המשפט לתעבורה לגזור בגינה הוא כפי שתואר לעיל.

סעיף משנה מספר אחד הוא סעיף סל הקובע שסע' 62 חל על כל מי שמפר הוראה מהוראות פקודת התעבורה. מכיוון שלרוב סוגי עבירות התנועה הוכנסו ברבות השנים לפקודת התעבורה סעיפים מיוחדים הנוגעים להם, בפועל נעשה שימוש מועט בלבד בסעיף סל זה.

סעיף משנה 2 הוא זה המכונה סע' "נהיגה רשלנית". חשוב לציין כי בפקודת התעבורה קיים גם סעיף נהיגה בחוסר זהירות שהעונש בגינו פחות יותר.
כחלק מהמדיניות להחמיר עם עברייני תנועה נוהג התובע המשטרתי להכניס כל אימת שהדבר אפשרי אישום בנהיגה רשלנית על פי סע' 62.

כמעט בכל מקרה של גרימת תאונה ימצא סעיף כזה בכתב האישום.
עורך דין תעבורה יודע לפרש נכונה את כתב התביעה ולהגיע להסכמות עם התביעה לגבי המרת סעיפים כך שתקטן חומרת העונש המרבי שבית המשפט יוכל לפסוק.

סעיף משנה (3) הוא סעיף ה"נהיגה בשכרות". בתקנות התעבורה סעיפים נוספים העוסקים בנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול. מי שנוהג בחוסר אחריות ובוחר לנהוג ברכבו גם בעת היותו שיכור מסכן לא רק את עצמו אלא גם את מי שנוסע עימו ברכב, נהגים ונוסעים ברכבים אחרים, הולכי רגל ורוכבי אופניים ולמעשה כל מי שמשתמש בדרך.

אין פלא שהמשטרה משקיעה מאמצים רבים בתפיסת מי שנוהג תחת השפעת אלכוהול ובבית המשפט לתעבורה צפוי מי שנמצא אשם בביצוע עבירה שכזו לעונש חמור, שלילת רישיון לתקופה ארוכה יחסית, קנס כבד, עונשים מותנים (מאסר על תנאי למשל) ואף מאסר בפועל במקרים של עבירות חוזרות ונשנות.

מי שמבקש להתמודד כהלכה עם אישום בעבירת נהיגה בשכרות הכרחי שידאג לקבל ייצוג משפטי מקצועי מידי עורך דין תעבורה שהוא גם עורך דין נהיגה בשכרות.

סעיף משנה (7) הוא סעיף העוסק באי עצירה לאחר גרימת תאונה. כידוע המשטרה ובית המשפט לתעבורה מתייחסים בחומרה רבה למי שגרם תאונת דרכים ולא עצר להגיש עזרה, למסור פרטיו, לשתף פעולה עם שוטרים שהגיעו למקום וכו'. גם בסעיף 62 ישנה התייחסות לעניין זה.

סעיפי המשנה האחרים לסעיף 62 לפקודת התעבורה עוסקים בסירוב למסור פרטים, אי סיוע למשטרה בלכידת עבריין תנועה, אי ציות לתמרור או להוראה שניתנה על ידי שוטר במדים, זיוף ניירת או סימן זיהוי (כגון רישיון רכב או לוחית זיהוי), שינוי רישום במכשיר המתעד נתונים אודות הנסיעה ברכב בו החוק מחייב התקנת מכשיר כזה (מהירות, זמני שימוש וכו') ושיבוש פעולה תקינה של מתקן מגביל מהירות.

משרד עורכי דין גולדברג יוכל להעמיד לרשותכם עורך דין תעבורה מן המובילים בתחום זה בארץ. ברשותנו הידע והניסיון הדרושים להענקת ליווי משפטי מעולה גם במקרים של עבירות תעבורה חמורות כגון אלה הנמנות בסע' 62 לפקודת התעבורה.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

מעבר באור אדום

בשנים האחרונות ניכר שישנה עלייה ניכרת בכמות תאונות הדרכים בארץ והתחושה היא שהקטל בדרכים הפך למכת מדינה של ממש. למרות זאת, ציבור הנהגים והנהגות ממשיכים

המשיכו לקרוא »

עבירות תעבורה

כולנו עושים שימוש בכבישים, רובנו גם כאשר אנו עצמנו אוחזים בהגה. כדי לאפשר שימוש המוני כזה בדרכים הציבוריות הכרחי ליצור ולאכוף כללים אשר מטרתם להבטיח

המשיכו לקרוא »

מאמרים נוספים:

נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיון היא ללא ספק אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר שגוררת ענישה חמורה מאוד. גם אם אתם נוהגים עם רישיון נהיגה שהוא אינו בתוקף

המשיכו לקרוא »
מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת

סעיף 54 לחוק התעבורה, קובע מהי המהירות המרבית שמותרת לנסיעה בכבישים השונים בארץ. תוכלו, באמצעות מאמר זה, להבין אם דו"ח התנועה שקיבלתם בדבר המהירות המופרזת,

המשיכו לקרוא »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן