עורך דין נהיגה בשכרות

האם אתה יוצא למסיבה שבה אתה עומד לשתות? מומלץ להחליט מראש מי יהיה הנהג התורן שלא ישתה הערב. אם בכל זאת נתפסת נוהג בשכרות ושוטר עצר אותך בדרך – המצב אינו אבוד ולצדך יכול לעמוד עורך דין נהיגה בשכרות שיוציא אותך מהבוץ. אספנו עבורך מספר שאלות ותשובות שכדאי לשנן לפני המסיבה הבאה שלך.

עורך דין נהיגה בשכרות

האם לעבור את בדיקת הינשוף לבקשת השוטר?

שתית מעט, אך אינך בטוח אם אתה שיכור. השוטר מעוניין לבצע בדיקת "ינשוף" ואתה מתלבט האם להסכים. הרי שתית פחות מהרמה המותרת… אז האם להסכים לבדיקת הינשוף? נכון, החוק מאפשר לך לסרב, אך מהי משמעותו של סירוב זה?

בבית המשפט השוטר יוכל לטעון שהיית שיכור. נכון, הוא לא יוכל להוכיח זאת, למעט על ידי בדיקות כמו נגיעת האצבע באף או צעידה בקו ישר, מאפייני ההתנהגות הכללית שלך והניחוח הנודף ממך (שלאחר שתיית משקה משכר, בכל ריכוז אלכוהול, עשוי להגיע לאפו של השוטר). עם זאת, עצם הסירוב שלך לבדיקת האלכוהול עלול להיות נקודה אחת כנגדך – ולהעיד על כך שלא נבדקת משום שידעת מה יהיו תוצאות הבדיקה: "אתה שתוי – ונהגת בשכרות".
במצב כזה שלילת רישיון היא בלתי נמנעת.

איש שצריך עורך דין נהיגה בשכרות

האם מומלץ לי לנסות להעביר זמן לפני הבדיקה על מנת שאחוז האלכוהול בגוף ירד?

נהגים רבים שנעצרו על נהיגה בשכרות ניסו זאת לפניך. למשוך עוד קצת זמן בשיחה עם השוטר, לדבר על זכויותיך, על המסיבה שבילית בה, לשכנע את השוטר שאינך שיכור – כל זאת על מנת שתוכל "לקנות" עוד כמה דקות, בתקווה שאחוז האלכוהול בגוף ירד.בפועל, נהגים אלה עושים לעצמם עוול. אחוז האלכוהול אינו יורד מהר, והשוטר שמולם רק עלול לגלות חוסר סבלנות הולך וגובר מול הנהג.

אילו מקרים יכולים לסייע לי במקרה שנבדקתי ונמצאתי שיכור?

במקרה שנתפסתם ואתם יודעים שסביר להניח ששתיתם קצת יותר מדי, תנו לשוטר לערוך את בדיקת הינשוף, ולאחר מכן שאו בתוצאות. אם השוטר רוצה לערוך בדיקת דם, ישנן מספר נקודות שתוכלו לזכור שיסייעו לכם כאשר תמצאו את עצמכם במשפט.

על השוטר להחליף את הפיה של הינשוף,  אם האזור של הפיה אכן חוטא, אך באמצעות פד או חומר חיטוי המכילים אלכוהול – ייתכן שתוצאות הבדיקה אינן מדויקות, ואחוז האלכוהול הגבוה לא הגיע מדמכם בלבד.

משפט על נהיגה בשכרות

מתי ניתן לבדוק אותי בינשוף?

עוד טענות שעו"ד נהיגה בשכרות יכול לטעון קשורות לזמן שבו ניתן לבדוק את נשיפתך בינשוף. המידע הבא הוא משמעותי ביותר, משום שהוא יכול להוציא אותך זכאי. קיימות שלוש נקודות זמן שבהן אינך יכול להיבדק:

  • 15 דקות מהרגע ששתית אלכוהול.
  • 15 דקות מהרגע שהקאת.
  • 15 דקות מהרגע שהכנסת דבר מה לפיך או לאפך ו/או עישנת.

האם כל שוטר מחכה שתכבה את הסיגריה, עורך עמך שיחה קצרה ולאחר מכן בודק? בתיאוריה כן, אך בפועל שוטרים רבים שעוצרים רכב ובו נהג שיכור ינסו לעשות כמיטב יכולתם לגרום לו לעבור את הבדיקה. במקרה זה, הלחץ שלהם פועל לטובתך, ויכול לסייע לך מאוחר יותר.

אם החוק כה ברור, מדוע אני צריך עו"ד מומחה לנהיגה בשכרות?

בחוק קיימות פרצות רבות, חלקן נועדו להגן על אזרחים מפני העמדה לדין שלא בצדק, ופרצות אחרות נועדו לגרום לשוטרים להגיש כתב אישום לאחר שביצעו את עבודתם לפי הספר, ולא "עיגלו פינות".

עו"ד מומחה בתחום נהיגה בשכרות מכיר את הפרצות הקטנות, ויודע לשאול אותך את השאלות הנכונות על מנת לבדוק כל תיק לגופו. כך הוא בודק אם יש סיכוי להפחית את חומרת האישומים כנגדך.

מה הדרך הטובה ביותר שלא לעמוד לדין על נהיגה בשכרות?

בינינו, הדרך הטובה ביותר להימנע מאישום על נהיגה בשכרות היא לא לנהוג אם שתית. למצוא נהג שלא שתה, בעל רישיון נהיגה בתוקף, ולתת לו לסייע לך להגיע הביתה. במקרה ששתית לעתים משתלם יותר לחזור בתחבורה ציבורית או במונית, ולא להסתכן בנהיגה בשכרות, המסכנת אותך ואחרים.

עם זאת, לעתים איננו מודעים לכך שהכמות ששתינו עוברת את המותר בחוק. כוסית קטנה פה ועוד כמה בירות עשויות לגרום לבדיקת הינשוף להצביע על שיעור אלכוהול גבוה מהמותר. רק על מנת לסבר את האוזן, השיעור המותר על פי החוק הוא פחות מ-240 מיקרוגרמים של אלכוהול על כל ליטר אוויר שנשפת למכשיר. כיצד תוכל לדעת שהנשיפה שלך היא פחות מהשיעור המותר?

בדיקה עצמית לפני הנהיגה

לפני שאתה נכנס לרכב, תוכל להשתמש במכשיר נשיפה אישי לבדיקת רמת האלכוהול. המכשירים הקיימים בשוק קלים לתפעול ומציגים בתוך מספר שניות את רמת האלכוהול בדם. אם יצאת לבילוי, מומלץ לשתות בתחילת הבילוי בלבד, ולאחר מכן להימנע משתיית אלכוהול למשך מספר שעות עד שרמת האלכוהול בדם תרד, או כפי שציינו לעיל – לבקש מחבר טוב שלא שתה שינהג. אם אינך בטוח מה רמת האלכוהול בדמך לפני הנהיגה – בדוק זאת בעצמך. כך, במקרה ששוטר עוצר אותך תוכל להוכיח לו בוודאות, במכשיר שלך, כי אינך שיכור.

אנחנו כאן במשרד עורכי דין גולדברג נשמח לתת לכם את השרות הטוב ביותר שאתם יכולים לקבל.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

נהיגה תחת השפעת סם

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה גדולה של הרבה מקרים של אנשים שנוהגים תחת השפעת סמים. משטרת ישראל החלה להגביר את האכיפה בנושא, במיוחד בכבישים. נהיגה

המשיכו לקרוא »

מאמרים נוספים:

עבירות תעבורה

כולנו עושים שימוש בכבישים, רובנו גם כאשר אנו עצמנו אוחזים בהגה. כדי לאפשר שימוש המוני כזה בדרכים הציבוריות הכרחי ליצור ולאכוף כללים אשר מטרתם להבטיח

המשיכו לקרוא »

כמה נקודות זה שלילה

מהי שיטת הניקוד שיטת הניקוד הינה שיטה ישראלית אשר משמשת כאמצעי למעקב אחר עבירות תעבורה שביצעו נהגים, תוך התמקדות בנהגים אשר מורשעים בעבירות רבות בזמן

המשיכו לקרוא »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן