שיטת הניקוד של משרד הרישוי

שיטת הניקוד נוצרה על מנת לנהל מעקב אחר נהגים בעלי רישיון נהיגה ישראלי.
מכאן ניתן להבין כיאינה רלוונטית עבור נהגים עם רישיון זר ואינה חלה עליהם.

כל נהג המבצע עבירת תנועה מצוי בסיכון להיתפס. מעבר לסיכון הכרוך בביצוע העבירה עצמה, עלול הנהג למצוא עצמו משלם בנוסף לקנס – בנקודות. ולמקרה שתהית, אין נקודות לבנות, רק שחורות.

באתר האינטרנט של משרד הרישוי נוכל למצוא מידע נרחב על המטרות, העקרונות ואמצעי התיקון העומדים לרשות משרד הרישוי. אמצעי התיקון הם למעשה ה"עונשים" אותם יוכל להטיל על נהגים סוררים החוזרים ומבצעים עבירות תעבורה שונות. כמו כן, באתר נוכל לצפות ברשימת כלל עבירות התנועה המופיעות בספר החוקים וכן במס' הנקודות הקבוע לכל עבירה.

אז מתי יפעילו נגדי אמצעי תיקון?

מדרגות הניקוד אותן קבע משרד הרישוי הינן: 12 24 ו-36 נקודות. בכל מדרגה יוכל משרד הרישוי לדרוש מנהג "פרוע" לעבור מעין סדרת חינוך על הכביש. מס' הנקודות הקבוע לעבירה החמורה ביותר עומד על 10 נקודות, כך שגם אם בטעות ביצעת עבירה חמורה, עדיין ניתנת לך ההזדמנות לנהוג באופן תקין במשך שנתיים בטרם יימחקו הנקודות. שים לב כי פניה בזמן לעורך דין תעבורה יכולה לסייע לצמצם את הנזק, אך יש לקחת בחשבון כי גם כאן תידרש להוצאות כספיות לטיפול בבעיה.

מיותר לציין כי ככל ותצבור יותר נקודות ככה גדלים סיכוייך להיפרד מרישיון הנהיגה וללמוד בעל פה את לוחות הזמנים של חברות האוטובוסים.

איך אדע כמה נקודות יש לי?

האפשרות הקלה ביותר (אך לאו דווקא המהירה) היא לחייג למוקד משרד הרישוי בטלפון *5678.
לאחר מסירת פרטי זיהוי ישלח לכתובתך המופיעה במשרד הפנים פירוט הנקודות אותן צברת.
התהליך לוקח כ-14 יומי המתנה.

אפשרות נוספת היא הגעה למשרד הרישוי או למכונות הרישיומט הממוקמות בסניפי "סופר פארם", ותמורת סכום כספי זעום לקבל את פירוט הנקודות העדכני בו במקום. 

הנקודות נשארות לנצח?

למזלך – לא. אם צברת פחות מ-24 נקודות, הנקודות יימחקו בתום שנתיים ממועד ביצוע העבירה האחרונה. אם צברת 24 נקודות ומעלה, תקופת המחיקה מתארכת ל-4 שנים ממועד ביצוע העבירה האחרונה.
לכל הפרטים כולל כמה נקודות זה שלילה – לחץ כאן.

אני עובד עם הרכב והגעתי ל-36 נקודות, מה עכשיו?

יש לא מעט דרכים להתמודד על מנת שלא תיאלץ להיפרד מרישיון הנהיגה ל-3 חודשים, היוועצות וליווי של עורך דין תעבורה היא הסיכוי היחיד שלך להמשיך ולהחזיק ברישיון.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

נהיגה תחת השפעת סם

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה גדולה של הרבה מקרים של אנשים שנוהגים תחת השפעת סמים. משטרת ישראל החלה להגביר את האכיפה בנושא, במיוחד בכבישים. נהיגה

המשיכו לקרוא »

מאמרים נוספים:

כמה נקודות זה שלילה

מהי שיטת הניקוד שיטת הניקוד הינה שיטה ישראלית אשר משמשת כאמצעי למעקב אחר עבירות תעבורה שביצעו נהגים, תוך התמקדות בנהגים אשר מורשעים בעבירות רבות בזמן

המשיכו לקרוא »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן