שלילת רישיון בניגוד לחוק

שלילת רישיון היא עונש חמור למדי בהתחשב במידה בה רובנו תלויים ביכולתנו לנהוג ברכב ממקום למקום, מביתנו למקום העבודה וחזרה למשל. מובן שישנם מצבים בהם מוצדק לשלול רישיון נהיגה, גם לתקופה ארוכה, בין אם כדי למנוע שימוש ברכב ממי שנוהגים באופן המסכן את הזולת ובין אם לצרכי הרתעה.

מגוון נסיבות עשויות להוביל לכך שנהג ימצא עצמו במצב בו רישיונו נשלל, לעיתים קורה שהרישיון נשלל באופן בלתי חוקי. בכל מקרה של חשש לשלילת רשיונכם ובוודאי אם ייתכן שהרישיון נשלל בניגוד לחוק יש לפנות ללא דיחוי אל עורך דין תעבורה, עורך דין שכזה יוכל להשיג תקופת שלילה קצרה ככל האפשר, לעיתים אפילו למונעה כליל או לבטלה אם כבר הוטלה.

 

שלילה מנהלית על ידי המשטרה

במקרים מסוימים למשטרה סמכות לשלול רישיון נהיגה במקום, עוד בטרם הוגש כתב אישום והעניין הגיע לדיון בבית המשפט לתעבורה. כך למשל כאשר נהג נתפס נוהג שיכור או תחת השפעת סמים, נהג במהירות גבוהה בהרבה מן המותר או מכיוון שביצע עבירת תנועה חמורה אחרת כגון חציית צומת באור אדום ועוד.

כאשר נופל פגם בהתנהלות המשטרה השלילה המנהלית תיחשב בלתי חוקית. שוטרים עלולים להיחפז בניצול סמכותם ולהחליט ללא ראיה מספקת שמדובר במצב המאפשר להם לשלול במקום. עורך דין תעבורה ידע לפעול כך שהמשטרה תכיר בטעות והשלילה תבוטל לאלתר.

 

סמכות משרד הרישוי לשלול רישיון

למשרד הרישוי סמכות לשלול רישיונם של נהגים אשר נתפסו מבצעים מספר רב יחסית של עבירות תנועה בתוך פרק זמן מסוים, כל זאת לפי שיטת הנקודות הנזקפות לחובתו של נהג שביצע עבירת תנועה (מספר שונה של נקודות לעבירות שונות). כך יוצא שנהגים שכבר שילמו קנס ו/או נענשו בדרך של שלילה עלולים לקבל עונש כפול, דבר שעל פניו אינו חוקי.

ניסיונות לתבוע מן הרשויות להכיר בתופעה הנוגדת עיקרון משפטי חשוב של ענישה בודדת על כל עבירה מסוימת עדיין לא צלחו. עורכי דין לתעבורה ממשיכים לטעון בתוקף כי מדובר בפסק דין משפטי הפוגע באזרחים רבים באופן בלתי מידתי, ענישה המנוגדת לעקרונות הקבועים בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

 

מה עושים במקרה של שלילת רישיון נהיגה בניגוד לחוק

מי שאינם עוסקים באופן מקצועי בתחום דיני התעבורה יתקשו להתמודד בעצמם עם תרחיש של פסילת רישיון הנהיגה שלא כחוק. אם אתם סבורים שנפל פגם באופן בו נשלל רישיון הנהיגה שלכם, או אם אתם חוששים שרישיון הנהיגה עלול להישלל מכם שלא כחוק פנו מיד לקבלת ייעוץ מעורך דין תעבורה.

עורך דין המתמחה בתחום התעבורה מכיר על בוריים את התהליכים שבכוחם להביא לשלילת רישיון, באלו נסיבות ניתן לשלול רישיון נהיגה ומתי אין הצדקה לסנקציה חמורה שכזו.

חשוב מאוד לפנות אל עורך דין שיש לו ניסיון מוכח בטיפול במקרים של שלילת הרישיון בניגוד לחוק. אם ייווכח עורך הדין שרישיונכם נשלל שלא בצדק הוא ידע כיצד לפעול כדי להביא לביטול רוע הגזירה. כאשר הרישיון טרם נשלל אולם יש חשש שכך יקרה חשוב שבעתיים לפנות ללא דיחוי אל עורך דין, פעולה מהירה תבטיח מניעת שלילה המנוגדת לחוק.

משרדנו מתמחה בתחום דיני התעבורה, לנו הישגים מוכחים בסיוע מוצלח ללקוחות שהתמודדו עם אישומים שונים, כולל השבה מהירה של רישיון נהיגה למי שרישיונם נשלל בניגוד לחוק.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה בנושא זה או בכל נושא אחר הקשור בדיני תעבורה ועבירות תנועה שונות בתחום התעבורה. נשמח לייעץ, לספק מידע מהימן ובמידת הצורך להציע גם לכם שירות ייצוג משפטי מסור ואיכותי.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ
ללא התחייבות

או חייגו עכשיו

מאמרים נוספים:

עבירות תעבורה

כולנו עושים שימוש בכבישים, רובנו גם כאשר אנו עצמנו אוחזים בהגה. כדי לאפשר שימוש המוני כזה בדרכים הציבוריות הכרחי ליצור ולאכוף כללים אשר מטרתם להבטיח

המשיכו לקרוא »

נהיגה בפסילה

  נהיגה בפסילה – מה זה אומר? נהיגה בפסילה היא עבירה חמורה ביותר, הבאה לידי ביטוי בנהיגה ברכב בזמן שרישיונו של הנהג נשלל. רישיון הנהיגה

המשיכו לקרוא »

מאמרים נוספים:

מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת

סעיף 54 לחוק התעבורה, קובע מהי המהירות המרבית שמותרת לנסיעה בכבישים השונים בארץ. תוכלו, באמצעות מאמר זה, להבין אם דו"ח התנועה שקיבלתם בדבר המהירות המופרזת,

המשיכו לקרוא »

מצלמות מהירות

מצלמות מהירות נועדו לצרכי אכיפה אוטומטית ללא צורך בנוכחות שוטר תנועה במקום. המצלמות מיועדות ללכידת עבריינים ופורעי חוק העוברים על המהירות המותרת בכביש, וללכידת עברייני

המשיכו לקרוא »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן