ייצוג נאשמים בגרימת תאונת דרכים

זמן קריאה: 3 דקות

נהג המעורב בתאונת דרכים עלול למצוא עצמו נתבע לדין בגין חלקו בגרימת התאונה. חשוב להבין כי תיק הנפתח כנגד נהג שגרם לתאונת דרכים הוא תיק פלילי לכל דבר גם אם ההליך המשפטי מתנהל בבית המשפט לתעבורה.

כתב האישום המוגש כנגד נהג שכזה עשוי להיות חמור מאוד והעונשים שתדרוש התביעה יהיו בהתאם: רישיון הנהיגה של הנתבע עשוי להישלל ממנו לתקופה ממושכת, ייתכן שיוטל עליו לשלם קנס כבד ובמקרים של תאונות דרכים קטלניות ייתכן אפילו עונש של מאסר בפועל.

משפטי תעבורה המתנהלים עקב מעורבות בתאונת דרכים הם הליכים שונים בתכלית מאלה המתנהלים במקרים של דוחות תעבורה. דהיינו, מצבו של מי שנתפס עובר עבירת תנועה שונה לגמרי ממי שעבר את אותה העבירה אלא שבמקרה שלו הדבר הסתיים בתאונה.

ליווי משפטי מקצועי

נתבעים לדין בגין דוחות תעבורה יהיה טוב יותר אם ייעזרו בשירותיו של עורך דין המתמחה במתן ליווי משפטי. עבור מי שנתבעים לדין בשל גרימת תאונת דרכים ליווי משפטי מקצועי הוא הכרחי ועשוי בהחלט להוות את ההבדל בין עונש של שלילת רישיון לתקופה ארוכה וקנס כבד לבין השבת הרישיון שנשלל מנהלתית על ידי המשטרה וקנס כספי נמוך משמעותית.

איש בחליפה מכניס מסמכים לתיק ופטיש שופט לידו

רוב עורכי הדין המתמחים בטיפול בעבירות תעבורה חמורות (כגון גרימת מוות בנהיגה רשלנית, עבירות תעבורה שגרמו לתאונות בהם נחבל אדם באופן חמור, גרימת תאונות דרכים בשל נהיגה בזמן שכרות אינם עוסקים כלל בטיפול בנושאים אחרים הקשורים לתאונות דרכים כגון קבלת פיצויים עלפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

עורכי דין תאונות דרכים המתמחים בייצוג נהגים שנתבעים בגין מעורבותם בתאונת דרכים ידעו לספר על פסקי דין תאונות דרכים בהם הצליחו להשיג תוצאות מיטביות עבור לקוחותיהם. בבואכם לבחור עורך דין שכזה וודאו שהוא מנוסה בטיפול גם במקרים הדומים לשלכם.

מכוניות לאחר תאונה

סיווגן של תאונות דרכים

תאונות דרכים מסווגות על ידי משטרת ישראל כשייכות לאחד משלושה סוגים: תאונות נזק בלבד (מכונות תאונות נ.ב), תאונות בהן נחבל אדם או ניזוק רכוש (מעבר לנזק לרכב שמעורב בתאונה ושקבלת פיצוי בגינו ניתן להסדיר מול חברות הביטוח) ותאונת דרכים קטלנית שהיא תאונה בה נגרם מותו של אדם.

תאונות נזק בלבד אינן מחייבות הגשת כתב אישום והטיפול בתאונות שכאלה נעשה בדרך כלל בין חברות הביטוח בלבד. עם זאת ייתכן שכנגד נהג שעבר עבירת תנועה שגרמה לתאונה יוגש כתב אישום בגין עבירת התעבורה בלבד ודינו יהיה כשל כל נהג המקבל דוח כשהוא נתפס עובר עבירת תנועה שכזו.

בתאונות חמורות יותר, בהן יש נפגעים ו/או נגרם נזק לרכוש, לקצין משטרה שיקול דעת והוא רשאי לפסול מנהלתית רישיונו של נהג המעורב בתאונה למשך 60 יום. בנוסף צפוי הנהג להיחקר תחת אזהרה. לזירת התאונה יגיע בוחן תנועה ואם ימצאו די ראיות יוגש כנגד הנהג כתב אישום הפותח כנגדו משפט פלילי אשר יתברר בין כתלי בית הדין לתעבורה אלא אם יצליח עורך דין תעבורה להביא לביטול כתב האישום.

שתי מכוניות בכביש לאחר תאונה

תאונות דרכים קטלניות

במקרים של תאונת דרכים קטלנית רשאי קצין משטרה לפסול מנהלתית רישיונו של נהג אשר גרם לה למשך 90 יום, בוחן תנועה יגיע לזירה ויוגש כנגד הנהג כתב אישום בו תדרוש הפרקליטות על פי רוב גם פסילת רישיון הנהיגה עד לתום ההליכים.

במקרים של תאונות דרכים קטלניות יש חשיבות רבה ליסוד הנפשי של הנהג שגרם לתאונה. כך למשל נהג שביצע תאונה מתוך מודעות, קלות דעת או פזיזות יואשם בהריגה, עבירה שלצידה עונש של עד עשרות שנות מאסר. לעומתו, נהג שגרם לתאונה בה נהרג אדם בשל נהיגה רשלנית ומבלי שהיה מודע לאפשרות שתיגרם התוצאה הנוראה יואשם בגרימת מוות ברשלנות, עבירה שהעונש המרבי בגינה הוא שלוש שנות מאסר.

לאור הנ”ל ברור שנהגים שמוגש נגדם כתב אישום בשל מעורבותם בתאונת דרכים טוב יעשו אם יפנו ללא דיחוי עם עורך דין תעבורה המתמחה בטיפול בתיקים שכאלה.

משרד עורכי דין גולדברג מתמחה בייצוג נהגים המואשמים בעבירות תעבורה חמורות.
הנכם מוזמנים לפנות אלינו גם בכל עניין הקשור בתביעות בגין מעורבות בתאונת דרכים. נוכל לייעץ, לחלוק עימכם מידע מהימן ובמידת הצורך לספק גם לכם ליווי משפטי איכותי ומסור.

פסקי דין בנושא תאונות דרכים:

נסע מהמקום לאחר שגרם לתאונה ויפסל ל-3 חודשים
גרם לתאונה וייפסל ל-3 חודשים
המשטרה חזרה מהאישום והנאשמת זוכתה
טוען...

עודכן לאחרונה בתאריך 9 ביולי 2023 ע"י עו"ד תעבורה אוריאל גולדברג

עו״ד אוריאל גולדברג

עורך דין תעבורה אוריאל גולדברג עוסק בלעדית בדיני התעבורה בישראל משנת 2012.

המשרד חתום על הצלחות רבות בעבירות מהירות מופרזת, תאונות דרכים, נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, עבירות הפקרה (פגע וברח), נהיגה בשלילה, דוחות תנועה וביטול נקודות. 

הייצוג במשרד אישי, דיסקרטי ובהתאם לכללי החיסיון.

כדי שנהיה הכי טובים עבורך, אנו מקפידים על רענון נהלי המשטרה, החוק והפסיקה באופן שוטף.

עורך דין תעבורה תל אביב